گزارش هفتگی بازار منتهی به 1399/06/19

بازار این هفته با عدد 1.762.480 واحدی کار خود را آغاز کرد. انتظارها بر این بود تا از جلسات سازمان بورس حمایت درست و حسابی از بازار شود اما علی رغم اخبارهایی مبنی بر حمایت از بازار، این شخاص بود که روز 4 شنبه در عدد 1.556.320 آرام گرفت و مچ اخبار حول حمایت را خواباند.

رفتاری که طی هفته های اخیر بسیار شاهد آن بودیم، شروع منفی بازار در 2 روز ابتدایی و مثبت شدن شاخص با استفاده از سهام شاخص ساز و البته ریزش بقیه سهام بازار بدون علت است.

بازاری که این روزها شاهد آن هستیم یک بازار بسیار بی منطق و بدور از تحلیل منطق است. سهامداران بدون درنظر گرفتن ارزش ذاتی سهام خود را به ارزانی عرضه می کنند و فقط بفکر خارج شدن از بازار بورس و البته ورود به بازارهای موازی خودرو و طلا هستند.

افزایش بازدهی بازارهای موازی طلا و خودرو باعث شده تا خروج نقدنگی حقیقی ها از بازار سرعت بیشتری بخود بگیرد که خود عامل بسیار مهم و البته بد برای بازار سهام است.

باید منتظر هفته آتی ماند و دید که صندوق توسعه چطور و کجا بازار را حمایت می کند. اما نکته و بهتر بگوییم سوالی که هست: صندوق توسعه تا کجا از بازار حمایت کند؟ چرا بازارهای کاذبی که قدرت خرید و تولید را کاهش می دهند به یکباره با بازدهی قابل توجهی همراه بوده اند که باعث خروج نقدینگی از بازار سهام شده اند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.