گزارش بازار بورس/ هفته منتهی به 1399/05/29

طی هفته گذشته شاهد قدرت فروشندگان در برابر تقاضا بودیم. فروشندگانی که ترس و هیجان فروش ویژه ای در رفتار معاملاتیشان را شاهد بودیم. هفته گذشته بقولی تر و خشک بازار با هم سوخت و بدور از تحلیل های منطقی صرفا فشارهای فروشی که تخمین زده نمیشد بر بازار حاکم بود.

شاخص کل طی هفته گذشته از 2 میلیون و 38 هزار واحد کار خود را شروع و در روز 4 شنبه در واحد 1.812.310 کار خود را به پایان رساند که بازدهی منفی حدود 11 % را نصیب معامله گران بازار کرد.

اما همانطور که از شکل نموداری شاخص کل برمی آید و همچنین اخبار مثبت حول بازار من جمله افزایش ضریب اعتباری، افزایش حد نصاب سرمایه گذاری در سهام صندوق های سرمایه گذاری با درامد ثابت و… انتظارها بر کاهش فشار فروش طی هفته آینده است.

طی هفته گذشته بزرگان بازار مانند شبندر، شپنا، وتجارت، وغدیر، فارس و… صفوف فروش هیجانی و بسیار سنگینی را تجربه کردند که بدور از انتظار فعالان بازار بود.

اما انتظار می رود با اخبار مثبت حاصله از سوی مقامات بازار هفته آینده از فشار فروش ها کاسته شود و حتی سهم های بنیادی که بیش از 50 درصد اصلاح کرده اند با صف خرید همراه شوند.

اما بازهم باید منتظر رفتار معامله گران در بازار ماند چرا که هیجان و ترس مردم از ریزش های بیشتر شاخص و سهم هایشان می تواند ادامه دهنده اصلاح های تند و تیز اخیر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.