تحلیل تکنیکال صبا – 1400/05/18

سرمایه گذاری صبا تامین با نماد بورسی صبا، این روزها با نسبت p/e حدود 4 یکی از با ارزش ترین های بازار از منظر بنیادی است.

اما از منظر تکنیکال باید نگاهی بر وضعیت رفتار قیمتی سهم داشته باشیم.

در تصویر زیر تحلیل تکنیکال صبا در قالب زمانی یک روزه مورد بررسی قرار گرفته است.

براساس تحلیل فوق میتوان نقطه قیمتی 620 تومان را برای صبا بعنوان نقطه حمایتی و در واقع تعیین کننده حد ضرر ورود به این سهم دانست. هم اکنون سهم در محدوده 860 تومان در حال معامله میباشد اما باید 3 سناریو را برای معامله در این سهم مدنظر داشت:

1- کاهش قیمت: درصورت کاهش قیمت و افت قیمتی انتظار میرود تا براساس خط ترسیمی صبا تا محدوده 620 تومان افت قیمت را تجربه کند و این سطح بعنوان یکی از مهمترین سطوح برای صبا و روند آتی آن شناخته میشود چرا که شکستن این محدوده یعنی کاهش بیش از پیش قیمت از نقطه مهم حمایتی.

2- نوسان قیمت: براساس خط ترسیمی درصورتی که قدرت تقاضا برای بازار و البته صبا قوی و خوب نباشد انتظار بر نوسان قیمت سهم در محدوده 620 تا 900 تومان است که میتواند سود نوسانی خوبی را نصیب نوسانگیران و به اصطلاح سفته بازان کند

3- قدرت بازار: اگر قدرت تقاضا همچنان برای بازار خوب باشد و نسبت تقاضا در صبا تقویت شود، میتوان امیدوار بود که قیمت 900 تومان را شکسته و مجددا سقف قبلی خود یعنی محدود 1360 تومان را نشانه گیری کند.

براساس اندیکاتور مکدی شاهد افزایش قدرت خرید و افزایش قدرت تقاضا در صبا هستیم و واگرایی مثبت مکدی را میتوان گواهی بر افزایش تقاضای بیشتر و رشد قیمتی بیشتر صبا دانست.

اما اندیکاتور CCI در محدوده 100 – نشان از پیش فروش در سهم است، که انتظار میرود طی روزهای اتی شاهد افزایش بیشتر قیمت صبا باشیم.

لذا معامله گرانی که در این محدوده قیمتی خریدار صبا هستند باید حتما نقاط حمایتی و مقاومتی مذکور را رعایت نمایند تا دچار ضرر نشوند.

تحلیل فوق بیشتر جنبه آموزشی داشته و به هیچ عنوان بعنوان سیگنال خرید / فروشی تلقی نمیگردد. تصمیم گیری و مسئولیت هرگونه اقدام به عهده خودتان میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.