تحلیل نموداری بیت کوین

بیت کوین و ریزشی که از سقف 64000 واحد و اصلاحی که اخیرا بخاطر اقدامات چین در ممنوعیت استخراج بیتکوین انجام داده، نگرانی های بسیاری را برای فعالان این بازار خصوصا مبتدی ها در برداشته بخصوص که بسیاری از معامله گران دچار ضررهای سنگینی شده اند.

در نمودار روزانه بیت کوین/تتر مشاهده میشود که ریزش شدید از محدوده 64000 واحدی یکی پس از دیگری نقاط حمایتی را شکسته و سطوح قیمتی پایینتری را نصیب معامله گران خود نموده است.

ما در نمودار فوق 3 خط مقاومتی حمایتی را برای بیت کوین ترسیم نموده ایم. در تحلیل تکنیکال باید نقطه ورود، حد ضرر و نقطه خروج نیز مشخص شود.

حد ضرر: محدوده قیمتی 29700 بعنوان حد ضرر ما با حدود 5 برخورد از اعتبار نسبتا خوبی برخوردار است؛ به این معنا که بیت کوین درصورت شکستن 29700 نقاط پایینتری را بخود خواهد دید.

نقطه ورود: خط ترسیمی بعدی در محدوده قیمتی 33530 واحد، نقطه ورود معتبری را نشان میدهد که در واقع بیت کوین با شکستن پرقدرت این منطقه و عبور از این سطح، میتواند قیمت های بالاتری را لمس کند و بازدهی کوتاه مدتی خوبی را نصیب معامله گران کند.

حد سود/ نقطه خروج: بیت کوین با عبور از 33530 واحد بنظر میرسه تا محدوده 41000 واحد مشکل جدی نداشته باشد و البته بعنوان هدف کوتاه مدتی بازدهی نسبتا معقولی را نصیب معامله گران خواهد کرد.

اما از منظر ایچی موکو اگر بخواهیم بررسی داشته باشیم میبینیم که سطوح معرفی شده بعنوان حد ضرر و نقطه ورود در تماس با سطوح پراهمیت فیبو یعنی 38 % و 50 % هستند همچنین نقطه خروج معرفی شده ما در نزدیکی 61% فیبو بیانگر اصلاح کوتاه مدتی از این سطح می باشد.

نکته: حفظ استراتژی و تعیین نقاط ورود و خروج هنگام ترید، اصل اولیه و بسیار مهمی است که درصوررت رعایت نمودن آن، مانع از تحمیل ضررهای سنگین خواهد شد. در بازار ابتدا نباید ضرر کرد و هدف بعدی باید کسب سود باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.