تحلیل تکنیکال شستا

شستا یکی از بزرگترین شرکت های حال حاضر بازار سهام ایران که سهامداران بسیار و البته توجه بسیاری را معطوف خود کرده است. شستا با شرکتهای زیرمجموعه ای که تحت مالکیت خود دارد یکی از بزرگترین شرکت داران ایران است.

اما بازار سهام ایران که توجه خیل گسترده ای از مردم را اوایل سال ۹۹ بخود جلب کرد با استقبال گسترده ای مواجه شد اما این استقبال بیشتر از سوی عوام مردمی بود که تقریبا هیچگونه اشنایی با تحلیل بازار سهام نداشتند و علی رغم توصیه های فراوان متخصصان این صنعت، مردم بطور مستقیم سرمایه گذاری کردند که منجربه رشد چشمگیر و بی منطق بازار سهام شد.

شستا نیز در این میان با رشد قابل توجهی همراه شد اما با ریزش بازار نیز دچار ریزش شدید قیمتی شد و بازار بی توجه به اصالت و بنیاد شستا مدام سهام ارزشمند این شرکت را دچار کاهش ارزش میکرد.

تحلیل تکنیکال شستا نشان دهنده کاهش شدید قیمتی این سهم است. اما بخوبی میتوان دید شستا در محدوده ۹۷۸۰ بسیار خوب مورد حمایت قرار گرفته که با حدودا ۴ برخورد به این سطح، از اعتبار خوب حمایتی برخوردار شده است.

اما تکنیکال شستا بیانگر روند نوسانی کنونی سهم از محدوده حمایتی تا حدود ۱۴۰۰۰ میباشد که خب روند بازار هم چیزی جز این نیست همانطور که طی هفته های اخیر بازار از محدوده ۱۱۰۰ هزار واحد تا ۱۳۰۰ هزار واحد نوسان خوبی را نصیب نوسانگیران حرفه ای بازار و البته ضرری به سهامداران نااشنا کرده است.

همچنان توصیه اکید ما این است که برای خرید سهام به نقاط حمایتی مقاومتی و البته استراتژی معاملاتی خود پایبند باشید و به دور از هیجان معامله کنید. رعایت حدضرر از ضررهای هنگفت میکاهد. به پلن خود پایدار باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.