تحلیل هفتگی شاخص منتهی به 1399/10/17

هفته گذشته علی رغم اخبار و گفته ها و شنیده هایی از مسئولین مبنی بر حمایت از شاخص و سهام شاخص سازی مانند شستا و شپنا، اما باز هم شاخص و بخصوص شاخص سازها روند نوسانی و البته با بازدهی منفی را برای بار دیگر به ثبت رسانید.

شاخص کل اولین روز هفته را با عدد 1354 هزار واحد شروع و روز 4 شنبه در عدد 1310 هزار واحد آرام گرفت که بازدهی منفی حدود 3درصدی را به ثبت رسانید این در حالی است که بازارهای موازی مانند دلار و طلا و البته خودرو مجددا مورد استقبال معامله گران قرار گرفت. البته لازم به ذکر است که همانند گذشته استقبال از سهام کوچک بازار همچنان ادامه دار بود بطوریکه شاخص هم وزن با ثبت عدد 460 هزار واحدی توانست بازدهی حدود 1 درصدی را به ثبت برساند.

برای روزهای آینده، همچنان میتوان اینطور متصور بود که سهام شاخص ساز روند نوسانی را ادامه دهند و استقبال بازار از سهام کوچک والبته آن دسته ای باشد که بیشتر افت کرده است. افت بازار باعث شده تا سهام بعضی از شرکتها من جمله سیتا و… به قیمت عرضه اولیه خود برسند و در واقع در بازار شاهد عرضه اولیه هایی از جنس بازار دوم داشته باشیم ولی با این تفاوت که دیگر استقبالی از جنس عرضه اولیه از این سهام نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.