تحلیل هفتگی شاخص بورس منتهی به 1399/09/20

بازار بورس، این هفته روند با ثباتی را پشت سر گذاشت. بطوریکه با عدد 1470 هزار واحد شروع و پس از 3 روز افزایش و حمله به عدد 1500 هزار واحدی، 2 روز انتهایی هفته را با رنگ قرمز به اتمام رساند.

این رفتار شاخص را میتوان حاکی از پولبک به سطح حمایتی مقاومتی 1500 هزارواحد دانست که درصورت بازگشت از این سطح می توان امیدوار به تمام شدن روند نزولی شاخص و بازگشت سرمایه های خرد به بازار دانست.

البته این رفتار شاخص، ناشی از معاملات سهام بزرگ بازار است چرا که شاخص هم وزن طی هفته گذشته با شروع از 431 هزارواحد در 450 هزار واحد آرام گرفت. نکته ای که در شاخص هم وزن باید در نظر داشت این است که روند مثبت شاخص هم وزن گواه بر ورود پول به سهام خرد و استقبال سهامداران از سهام کوچک بازار است که با نقدینگی کمتری روند مثبتی را در پیش میگیرند.

تحلیل از هفته آینده بورس:

رفتار شاخص، تزریق نقدینگی به سهام بزرگ، بازگشت اعتماد مردم به سرمایه گذاری در بازار سهام میتواند نشان از حفظ روند صعودی و البته کم قدرت بازار باشد اگر که اتفاق سیاسی خاصی رخ ندهد. اما بازهم ذکر این نکته برای بورس حائز اهمیت است که هر سهامی سهام خوب حساب نمیشود و مردم برای سرمایه گذاری به صندوقها مراجعه کنند و سرمایه خود را تحت مدیریت حرفه ای قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.